Apolonia

Apolonia autorstwa dr Tomasza Wełny to pierwszy współczesny krój pisma dostosowany specjalnie do pisowni i ortografii języka polskiego. Poprawia wygląd i czytelność tekstów, dodaje elegancji dokumentom prywatnym i oficjalnym, podnosząc ich prestiż. Jest przystosowana specjalnie do druku. Może być używana na każdym komputerze, we wszystkich edytorach tekstów. Apolonia jest wynikiem wieloletnich badań autora. Powstała w ramach pracy doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Promotorem pracy jest prof. Wojciech Regulski.

Apolonia jest zgrabna i elegancka, przemyślana i dopracowana w każdym szczególe. Na pierwszy rzut oka widać, że jest silnie inspirowana rękopisami. Jest silnie zakorzeniona w polskiej tradycji, chociaż powstała niedawno. Uważam, że każdy powinien posiadać ten krój i promować go. W końcu wszystko co polskie jest dobre, a Apolonia jest super i za darmo! Więcej na oficjalnej stronie. [Polska Litera]

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zamieściło na swojej stronie artykuł dotyczący Apolonii. Nie spodobało im się, że autor uznał swój krój za pierwszy współczesny krój pisma dostosowany do polskiej pisowni i ortografii. Więcej można przeczytać na stronie STGU w artykule Apolonia czy Arogancja?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: